Cześć‡!

NIE JESTEM EKSPERTEM. JESTEM EKSPERYMENTATOREM.

Mimo tego, że posiadam bujną brodę i dobrze zbudowaną sylwetkę, nie jestem twoim lekarzem. Wiedza, którą się dzielę, nie powinna być traktowana jako substytut dla wykwalifikowanej porady medycznej. Jest to po prostu gromadzony przez długie lata zbiór informacji oraz własnych subiektywnych obserwacji i doświadczeń.
Zanim więc wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w swoim stylu życia, diecie czy suplementacji — porozmawiaj z lekarzem. Bądź rozsądny. Naturalne suplementy i zioła również mogą szkodzić, a ich potencjał często jest sprawą indywidualną.

W wieku 28 lat miał‚em wiele pytań„ i bardzo niewiele satysfakcjonują…cych odpowiedzi.

Do tego czasu zdołał‚em przepalić‡ małą… fortunę™ na boostery testosteronu, pre-workout\’y, post-workout\’y, multiwitaminy, batoniki proteinowe i wiele, wiele innych chemicznych wynalazków.

Rezultaty rzadko bywał‚y adekwatne do iloś›ci wydawanej gotówki, a przez lata — jak mł‚ody kaszalot — dawał‚em się™ nabierać na brudne techniki promocyjne i puste zapewnienia producentów.

Dodatkowo, ludzie wokół‚ mnie zapadali na choroby, które zdawało‡ by się™ mogło nie dotykać… tych prowadzą…cych higieniczny tryb życia.

Depresja, bezsenność‡, zespół‚ chronicznego zmęczenia, schorzenia autoimmunologiczne, cukrzyca, przewlekł‚e infekcje, otyłość, nowotwory…

Postanowił‚em wziąć‡ zdrowie w swoje ręce. Od ciężkiej choroby mojej mamy rozpocz곂a się podróż do wnę™trza wł‚asnego ciał‚a i w zakamarki jaźni. Zacząłem otaczać‡ się™ fachową… literaturą oraz dziesią…tkami zdrowotnych podcastów i publikacji.

Obrał‚em rolę królika doświadczalnego i od ponad 10 lat z powodzeniem testuję™ na sobie nowinki ze ś›wiata Health & Wellness.

Nazywam to biohackingiem.

Definiujʅ go jako Śšwiadome WPŁYWANIE na BIOLOGIʘ ciaŁ‚a i pracʙ umysŁ‚u poprzez precyzyjne OdŻywianie, aktywnoŚĆ‡ ruchowĄ„, Ćwiczenia mentalne, ZaawansowanĄ… suplementacjʙ oraz techniki relaksacyjne.

Nigdy nie znudzi mi się™ pisanie o nowych teoriach żywieniowych i optymalizacji zdrowia. Zapraszam do współpracy ekspertów z naukowych przyczółków, bo lubię otaczać‡ się™ ludźmi mą…drzejszymi od siebie.

Jestem na ścieżce odkrywania i mierzenia granic potencjału wł‚asnego ciał‚a.

Na tym blogu dzielę się swoimi doę›wiadczeniami.

Napisz do mnie: czesc@biohaker.pl