1The Urban Monk

The Urban Monk jest jednym z podcastów, których słucham najdłużej i najbardziej regularnie. Bardzo konkretnie i rzeczowo opisywane tematy. Wywiady z zapraszanymi gośćmi nie są wywiadami, tylko rozmowami. Bardzo lubię taką formułę wymiany wiedzy. Autor przez 4 lata był mnichem Tao ale zdecydował, że jego miejsce jest w świecie zachodu. Jest lekarzem medycyny orientalnej oraz mistrzem Qi Gong. Od wielu dekad praktykuje Kung Fu oraz Tai Chi. Wspaniale łączy wiedzę z obszarów mind, body and soul. Rewelacja.

INSTAGRAM

2Biohacking Secrets Show

Anthony DiClementi i jego przygody z biohackingiem towarzyszą mi od 2016 roku. Poznaliśmy się w Helsinkach podczas Biohackers Summit 2019, na którym miał swoją prelekcję. Ciekawa postać, z nieco odmiennym podejściem do biohackingu od mojego. Uważam go za ortodoksa optymalizacyjnego, bo osobiście w weekendy nie odmawiam sobie niczego. Jeden z bardziej radykalnych biohackerów. Goście, których Anthony zaprasza do podcastu to znane i nieznane osobowości ze świata health&wellness. Warto.

INSTAGRAM

3Zestology

Jeden z moich ulubionych podcastów. Słucham regularnie od 2013 roku. Tony Wrighton to prezenter Sky Sports i autor trzech książek opublikowanych w 12 językach. Bardzo ciekawe rozmowy, często nagrywane w ogrodzie, na luzie, przy lanczu. Bez studyjnej otoczki. Ciekawe tematy i bardzo przystępnie opisane zagadnienia. Głos Tonego uspokaja mnie. Lubię słuchać w leniwe niedzielne popołudnia.

INSTAGRAM

4Found my Fitness

Dr Rhonda Patrick po raz pierwszy pojawiła się w moim życiu w podcaście Joe Rogan Podcast. Od tamtej pory gościła w nim już wielokrotnie za każdym razem przynosząc ze sobą najnowsze informacje z obszaru długowieczność. I to właśnie w tym obszarze (wraz z dr. Sitchin Panda) uważam ją za ekspertkę. Udaje się tez do niej po wszelkie informacje i nowinki naukowe z obszaru wpływu saunowania i terapii kontrastowych (ciepło-zimno) na zdrowie. Do tego bardzo trudno nie polubić jej usposobienia i wielkiej pasji, z jaką dzieli się wiedzą. Jeśli jest jeden podcast, z którego najczęściej robię notatki, to właśnie ten.

INSTAGRAM

5Heal Thyself

Zdecydowanie moja osobista czołówka najczęściej słuchanych podcastów. Projekt prowadzony jest przez doktora Christiana Gonzaleza. To człowiek, dla którego w temacie zdrowia nie ma kompromisów. Jego „truth bombs” oraz recenzje produktów i suplementów odarte są z sentymentów i słodkiego bajdurzenia. Mówi jak jest. Rzeczowo, niezależnie i bardzo treściwie. Niektóre odcinki odsłuchuję po dwa razy.

INSTAGRAM

6Bulletproof Radio

Ojciec biohackingu Dave Asprey. Pierwszy i najstarszy podcast traktujący o narzędziach optymalizacji zdrowia. Asprey uważany jest za ojca chrzestnego biohackingu i osobę, która ukuła ten termin i wprowadziła optymalizację zdrowia na szerokie wody. Jest założycielem Upgrade LABs, w którym można przetestować wydajność ciała i umysłu oraz podreperować jego osiągi. Założyciel sieci restauracji Bulletproof Cafe, w których można napić się – a jakże! – kawy kuloodpronej. Właściciel firmy suplementacyjnej. Sam podcast jest wysoce merytoryczny i na najwyższym poziomie zaawansowania w temat.

INSTAGRAM

7Aubrey Marcus Podcast

Jedna z legend świata biohackingu i założyciel marki supplementów ONNIT (Inc.500), której holistyczną filozofię działania opiera na haśle a Total Human Optimization. W 2011 Marcus wypuścił na rynek suplement o nazwie Alpha Brain, który do tej pory jest jednym z najlepiej sprzedających się suplementów prokognitywnych w historii.

INSTAGRAM

8Tim Ferris Show

Tego pana nie trzeba przedstawiać. Autor wielu bestsellerów o światowym zasięgu. Polecam szczególnie dwie pozycje: Narzędzia Tytanów oraz Plemię Mentorów – obie niosą ogromny ładunek praktycznej wiedzy i mają olbrzymi potencjał wpływu na wzrost jakości waszego życia. A przecież o to w tym wszystkim chodzi! Pomimo tego, że Tim prowadzi podcast biznesowy to bardzo często gości w studio naukowców z różnych obszarów, w tym tych, które składają się na biohacking. Pierwszy podcast, który przekroczył niezwykłą granicę 100,000,000 pobrań na apple Podcasts. Polecam wszystkim rozwojowcom.

INSTAGRAM

9Align

Nie znam nikogo bardziej rozciągniętego od Arrona. Moje to-go w celu dowiedzenia się czegoś o biomechanice i motoryce ludzkiego ciała. Arron pojawia się bardzo często w podcastach i video wywiadach u innych biohakerów i promotorów zdrowia. Rozpoznasz go po tym, że zawsze siedzi w pozycji kwiatu lotosu i w trakcie rozmowy często się wierci, zmieniając ułożenie ciała. W końcu mówi się, że siedzenie to nowe palenie (z dużą według mnie przesadą).

INSTAGRAM

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Mam na imię...
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!