Dlaczego warto nosić okulary blokujące niebieskie światło? Światło dziennie składa się ze spektrum kolorów, na którym obecne są tzw. kolory spektralne. W szczególności spotęgowany jest kolor niebieski. Niebieskie światło sygnalizuje mózgowi, że powinien być w pełni wybudzony. Zwiększa również stopień aktywności psychofizycznej.

💡 W dzisiejszych czasach niemal każdy ekran w miejscu pracy, to płaska matryca LED. Posiadają ją laptopy, monitory, telewizory, tablety i smartfony.

Wszystkie te urządzenia używamy codziennie przez kilka do kilkunastu godzin. Wszystkie działają w oparciu o podświetlenie matrycy diodami LED, które emitują nienaturalnie dużą ilość światła niebieskiego. Dodajmy do tego wszechobecne żarówki LED i mamy duży problem. Nasze zegary cyrkadialne stają się całkowicie rozregulowane.

okulary blokujące niebieskie światło

Wysoki poziom niebieskiego światła ma bardzo negatywny wpływ na biorytmy ludzkiego organizmu i może prowadzić do poważnych zaburzeń snu. Co więcej, niebieskie światło może również prowadzić do uszkodzeń wzroku. Z tych najmniej niebezpiecznych można wymienić zapalenie spojówek i rogówek.

Niestety, nowe badania dowodzą, że toksyczne niebieskie światło może prowadzić do chronicznych zmian w soczewce oka (katarakta) oraz nieodwracalnych zmian w siatkówce (zwyrodnienie plamki żółtej). A więc permanentna ekspozycja na niebieskie światło to o wiele więcej niż problemy ze snem.

Okulary blokujące niebieskie światło powinny nosić osoby starsze, spędzające wieczory przed telewizorem i personel miejsc pracy, w których jest wysokie natężenie sztucznego światła.

Okulary blokujące niebieskie światło serii Victor

Okulary niemieckiego producenta marki Infield to nowa propozycja dla osób chcących rozpocząć przygodę z okularami do blokowania niebieskiego światła. Szkła wykonane są z najwyższej jakości poliwęglanu i ważą jedyne 30g. To kolejny po modelu Terminator T580 model klasy optycznej 1 stosowany w laboratoriach.

Podobnie jak przy Terminatorach, mamy tutaj do czynienia ze szkłami zagiętymi do owalu twarzy. Jest to zasadnicza przewaga w stosunku do tradycyjnych oprawek typu Eyeshield, ponieważ dzięki dobremu dopasowaniu nie występuje zjawisko tzw. ligh leakage, czyli „przeciekania” światła poza oprawkami.

Okulary blokujące niebieskie światło serii BlueCut dostępne są w trzech stopniach % blokady. Poniższy diagram obrazuje progresję dla trzech krzywych blokowania niebieskiego światła: 420nm, 530nm i 580nm. Ponieważ światło niebieskie przechodzi płynnie w spektrum zielone, światło zielone po zmroku również uważa się za mające negatywny wpływ na wydzielanie melatoniny.

A więc dla pełnej ochrony wzroku oraz w celu zapewnienia odpowiedniej jakości snu, jedynie model BlueCut 580 eliminuje niemal 100% światła niebieskiego i zielonego. To ważne, jeśli powodem do zakupu okularów blokujących niebieskie światło jest chęć zadbania o odpowiednią higienę snu.

Sportowy design okularów serii Victor BlueCut cechuje również bezramkowość. Oznacza to niczym nie ograniczone pole widzenia, w którym – w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów – nie widzimy ramek. To naprawdę bardzo poprawia komfort użytkowania, zwłaszcza przy wieczornym oglądaniu telewizji. Ze wszystkich modeli na uwagę zasługuje szczególnie model 420 i model 580.

Ten pierwszy doskonale sprawdzi się w trakcie pracy z komputerem, ponieważ poprawia kontrast i nie zaburza odbioru kolorów. To ważne, zwłaszcza dla osób pracujących z grafiką albo zawodowych graczy. Ten drugi to pełna ochrona oczu po zmroku i gwarancja blokady niemal 100% BL. A więc najlepsza droga do ustabilizowania snu.

Wszystkie okulary z serii Victor posiadają pełną ochronę przed promieniowaniem UV i poprawiają kontrast, a więc nadają się również doskonale na stok czy na wyprawy rowerowe w pełnym słońcu. Okulary Infield Victor BlueCut do kupienia na straganie tutaj.

PRZEGLĄD RECENZJI
Infield Victor BlueCut
Poprzedni artykułDON’T HAPPY BE WORRY🥺➜😊Projektowanie Stylu Życia
Następny artykuł⭕Superdoładowanie: Jak Lampa z Czerwonym Światłem Wpływa na Organizm?
Piona✋!
Jestem biohakerem. Piszę o tym jak optymalizuję swój organizm i pracę umysłu. Interesuje mnie precyzyjne odżywianie, inteligentny trening, celowana suplementacja oraz praca z emocjami, czyli szeroko pojęty biohacking. Eksperymentuję, bawię się, udoskonalam. Dzielę się moimi sukcesami i porażkami.
okulary-blokujace-niebieskie-swiatloNiemiecka jakość i technologia. Klasa optyczna 1. 99,78% blokady niebieskie światła. Świetna forma i najwyższe certyfikaty unijne. Amortyzowane zauszniki i odlewany mostek nosowy dla pełnego komfortu. Do tego 100% blokady promieni UV A, B i C. Kolejny rewelacyjny entry level dla tych, którzy chcieli by zacząć przygodę z okularami blokującymi niebieskie światło. Jedyny minus to brak regulacji jak przy modelu Terminator T580.

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Mam na imię...
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!