Przez ostatni rok przetestowałem dziesiątki produktów dostępnych w polskiej odsłonie sklepu BrainMarket. Postanowiłem zebrać do przysłowiowej kupy dziesięć z tych, które są moim zdaniem najlepsze jakościowo i najlepiej skomponowane.

BrainMarket to pierwszy w Polsce sklep dla neuro i biohakerów, w którym na wirtualnych półkach znajdziecie suplementy i narzędzia do biohackingu. Kod zniżkowy na wszystko: BIOHAKER10

Oto 10 topowych produktów biohackingowych dla których zdecydowałem się nawiązać długofalową współpracę z Czechami. (Tak,tak. Sam chciałem założyć taki sklep z topowymi suplementami, ale mnie wyprzedzili. Nie mówcie im tego 🙂 )

1. ☀️Żarówka symulująca wschody i zachody słońca

Oświetlenie cyrkadialne zwane także biologicznym to next big thing w biohackingu i ogólnie branży Health&Wellness. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z oświetleniem regulującym rytmy dobowe organizmu, to ta inteligentna żarówka będzie doskonałym wyborem. Dzięki prostej aplikacji, możesz dostosować oświetlenie do pogody lub wschodu i zachodu słońca.

Temperaturę chromatyczności, intensywność i kolor światła będą zmieniały się automatycznie wraz z upływem dnia. Pomoże to wyregulować rytmy biologiczne, zwłaszcza u osób, które borykają się z problemami ze snem i mgłą mózgową.

Sprawdź tutaj

2. 💪Performance Protein. Białko dla dużych mięśni

Dla wszystkich którzy trenują, budują masę mięśniową, zrzucają nadmiar tkanki tłuszczowej lub po prostu chcą uzupełnić podaż białka w diecie. Moje obecne poszukiwania złotego środka jeśli chodzi o ilość białka w mojej diecie zatrzymały się na 1,6g na kilogram masy ciała. I stety niestety nie jest to łatwe aby taka ilość dostarczyć wraz z pożywieniem (czekam na zimowe keto carnivore). Dlatego wróciłem do suplementacji białka w postaci odżywki. Ta prezentowana tutaj to zdecydowanie jedna z najlepszych jakie stosowałem.

Łączy w sobie białka serwatkowe produkowana na zimno bezpośrednio z mleka holenderskich krów z wolnego wybiegu, z hydrolizowanym kolagenem typu I i III (9g w porcji!), siarą standaryzowaną na 40% immunoglobuliny i olejem kokosowym. Aromatyzowana stewią i inuliną z cykorii. 22g białka w porcji. Nie mam pytań 🙂

SPRAWDŹ TUTAJ

3. 😴BrainMax Sleep Faster. Wyśpij się

Naprawdę godna polecenia mieszanka 6 składników aktywnych, które pozwalają zoptymalizować sen. Zastosowane substancje znane są z właściwości przyspieszająych nadejście snu, pogłębiających go oraz pomagających w utrzymaniu ciągłości snu. To dla tych, którym doskwierają częste wybudzenia i kiepskiej jakości regeneracja. Warto dać szansę temu produktowi, ponieważ każdy składnik z osobna stosuję wspomagająco od wielu lat. To jest zdecydowanie dobrze przemyślana formuła. W składzie znajdziecie: inozytol, glicynę, sok wiśniowy, taurynian magnezu, teaninę i walerianę. Porcja takiej nasennej mieszanki to 6zł.

SPRAWDŹ TUTAJ

4. 🚀Grzyby lecznicze/funkcjonalne

Tutaj no brainer. Grzyby lecznicze są w użytku od tysięcy lat, jednak dopiero obecnie i głównie dzięki popularyzacji tematu przez biohakerów mówi się o nich coraz częściej. Grzybów tych nie zjada się na surowo, gdyż zawierają m.in. chitynę. Tak, to ta sama substancja, która buduje pancerzyki homarów i innych skorupiaków. Ludzki organizm niezbyt dobrze radzi sobie z jej trawieniem. Grzyby w sproszkowanej formie najlepiej dodać do porannego smoothie, sir-fry czy właśnie kubka herbaty lub kawy.

SPRAWDŹ TUTAJ

5. 🚀Performance Greens. Mieszanka najlepszych superfoods

Czyli chlorofilowa zielonka na detoks i doładowanie organizmu składnikami odżywczymi. Osobiście stosuję Performance Greens. Idealne w celu przyspieszenia regeneracji potreningowej. To mieszanka 12 certyfikowanych superfoods w naprawdę atrakcyjnej cenie (w porównaniu do drogiego analoga AG1).

Performance Greens zawiera: młody jęczmień, chlorellę, matchę ceremonialną, spirulinę, moringę, ashwagandhę, baobab, lucernę (Alfalfa), kurkumę i miętę oraz elektrolity wzbogacone pierwiastkami śladowymi z wodorostów Aquamin. Nie zawiera żadnych substancji balastowych, syntetycznych słodzików ani barwników.

SPRAWDŹ TUTAJ

6. 💪Testoboss. Libido i testosteron

Muina puama, catuaba, kozierdka, tribullus terrestis, shilajit oraz mieszanka witamin i minerałów, w tym boru i cynku. Nie sprawdzałem jak wpływa na poziom mojego testosteronu, bo jestem zajęty innym 90 dniowym stackiem o testowania (przeczytacie o nim w tym wpisie). To co mogę potwierdzić to to, że zestaw ten zdecydowanie wpływa na poprawę libido. Jeśli masz naturalnie wysokie, to może nie być produkt dla Ciebie.

SPRAWDŹ TUTAJ

7. 🥩Kolagen Hydrolizowany, Grass-fed

Certyfikowany kolagen od krów karmionych trawą I i III rodzaju. Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w naszym organizmie, stanowiąc 30% wszystkich białek. Kolagen zawarty jest w kościach, stawach, skórze, mięśniach i włosach.

Proces hydrolizy zapewnia wyższą biodostępność, ponieważ duże cząsteczki kolagenu są rozkładane na mniejsze peptydy kolagenowe. Krowy z wolnego wybiegu, karmione trawą, gwarantują najwyższą jakość. 100% kolagen od zwierząt karmionych trawą bez dodatków i aromatów.

SPRAWDŹ TUTAJ

8. 🧠Neurohacker. Szybszy mózg i kognicja

Spróbuj połączyć pracę lub naukę z tym suplementem razem ze sprintami tej muzyki funkcjonalnej. Produktywność i koncentracja na nowym poziomie. 8 Aktywnych substancji dla mózgu. Zwiększenie sprawności umysłowej i fizycznej – Ginkgo biloba. Zwiększenie koncentracji – Bacopa, Gotu kola. Poprawa funkcji poznawczych, pamięci – Gotu kola, Bacopa. Nie zawiera największego złodzieja energii kofeiny – a więc efekt jest długotrwały i stabilny bez wypalenia.

SPRAWDŹ TUTAJ

9. 🚀Więcej energii. BrainMax 1.5 Adaptogenic Hegemony

Propozycja dla tych, którzy borykają się z brakiem energii i zmęczeniem. Modulujące poziom energii adaptogeny: od prawdziwego (Panax ginseng) i Syberyjskiego żeń-szenia (Eleutherococcus), poprzez Rhodiolę, która była już używana przez Wikingów, do Schizandra chinensis z tradycyjnej medycyny chińskiej i lukrecji, która była już popularna w Antyku. WAŻNE: W trakcie suplementacji należy wyeliminować z diety wszystkie inne stymulanty (przedtreningówki, kawa, yerba i herbata).

SPRAWDŹ TUTAJ

10. 💊Nexgen® Bioaktywna multiwitamina 60 kapsułek 2 + 1

Jestem zdecydowanym zwolennikiem doboru witamin i minerałów pod indywidualne niedobory. Jeśli jednak miałbym wybrać jedną multiwitaminę jako wsparcie okołotreningowe i uzupełnienie diety, to wybrałbym Nexgen. Nexgen to brytyjskiej produkcji premium multiwitamina z bioaktywnymi formami witamin, organicznie związanymi minerałami, żywymi kulturami probiotycznymi i innymi ważnymi kofaktorami = 28 biologicznie aktywnych składników w sprawdzonej i zrównoważonej proporcji. Wyprodukowane zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 17025 i przebadane na czystość.

SPRAWDŹ TUTAJ

4 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Mam na imię...
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!