Poranne skurcze łydek

  0
  Kategoria: InnaPoranne skurcze łydek
  kodak asked 3 lata ago
  Witam, czy ktoś już zhakował swoje łydki? Znowu dają mi się we znaki :( Pilnuję elektrolitów, moje cele dobowe to 5/3/1/1 dla Na/K/Mg/Ca. Dieta low carb/carnivore. Jakieś sugestie?

  DODAJ KOMENTARZ

  Wpisz swój komentarz
  Mam na imię...

  2 odpowiedzi
  Best Answer
  Ciastek answered 3 lata ago
  Ja miałem ten problem. Czasem dokuczały mi skurcze, ale najgorsze było drżenie mięśni. Np. biceps albo łydki. Zrobiłem badania. Magnez i potas w normie. Potas na poziomie 4,1, a norma jest 3,5 - 5,0 mmol/l. Lekarz powiedział, że przy tym poziomie potasu, mogę suplementować i to było dobre rozwiązanie bo skurcze i drżenia minęły.

  1 KOMENTARZ

  1. Spróbuję podbić potas. Co do badań z krwi: magnez i potas są głównie poza krwią („Less than 1% of total magnesium is in blood serum, and these levels are kept under tight control” [https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/], „Total body potassium is approximately 55 mEq/kg body weight. Of this amount, 98% is in the intracellular compartment (primarily in the muscle, skin, subcutaneous tissue, and red blood cells) and 2% is in the extracellular compartment” [https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK307/]) i celowość ich oznaczania z krwi jest kwestionowana. Jedynie sód z krwi ma jakieś znaczenie bo jest go poza komórkami aż 50% („The mean body content of sodium in the adult male is 92 g, half of which (46 g) is located in the extracellular fluid” [https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3951800/]).

  DODAJ KOMENTARZ

  Wpisz swój komentarz
  Mam na imię...

  Orientalista answered 2 lata ago

  Jak się pozbyłem tego dzięki suplementowi który jest w truskawkach o nazwie fiesetin (nie wiem jak to będzie po polsku). Brałem to z innych powodów, ale łydki to był efekty poboczny. Podobny suplement i tańszy to kwercetyna.

  DODAJ KOMENTARZ

  Wpisz swój komentarz
  Mam na imię...