Cześć‡!

NIE JESTEM EKSPERTEM. JESTEM EKSPERYMENTATOREM.

Mimo tego, że posiadam bujną brodę i dobrze zbudowaną sylwetkę, nie jestem twoim endokrynologiem. Wiedza, którą się dzielę, nie powinna być traktowana jako substytut dla wykwalifikowanej porady medycznej. Jest to po prostu gromadzony przez długie lata zbiór informacji oraz własnych subiektywnych obserwacji i doświadczeń.
Zanim więc wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w swoim stylu życia, diecie czy suplementacji — porozmawiaj z lekarzem. Bądź rozsądny. Naturalne suplementy i zioła również mogą szkodzić, a ich potencjał często jest sprawą indywidualną.

rekompozycja składu ciała

W wieku 29 lat miał‚em wiele pytań„ i bardzo niewiele satysfakcjonujących odpowiedzi.

Do tego czasu zdołał‚em przepalić‡ małą… fortunę™ na boostery testosteronu, pre-workout\’y, post-workout\’y, multiwitaminy, batoniki proteinowe i wiele, wiele innych chemicznych wynalazków.

Rezultaty rzadko bywał‚y adekwatne do ilości wydawanej gotówki, a przez lata — jak mł‚ody kaszalot — dawał‚em się™ nabierać na brudne techniki promocyjne i puste zapewnienia producentów.

Dodatkowo, ludzie wokół‚ mnie zapadali na choroby, które zdawało‡ by się™ mogło nie dotykać… tych prowadzących higieniczny tryb życia.

Depresja, bezsenność‡, zespół‚ chronicznego zmęczenia, schorzenia autoimmunologiczne, cukrzyca, przewlekł‚e infekcje, otyłość, nowotwory…

Postanowił‚em wziąć‡ zdrowie w swoje ręce. Od ciężkiej choroby mojej mamy rozpoczęła się podróż do wnętrza własnego ciał‚a i w zakamarki jaźni. Zacząłem otaczać‡ się™ fachową… literaturą oraz dziesiątkami zdrowotnych podcastów i publikacji.

Obrał‚em rolę królika doświadczalnego i od kilku lat z powodzeniem testuję™ na sobie nowinki ze świata Health & Wellness.

Nazywam to biohackingiem.

DEFINIUJĘ go jako ŚWIADOME WPŁYWANIE na BIOLOGIʘ CIAŁA i PRACʙ UMYSŁU poprzez precyzyjne ODŻYWANIE, AKTYWNOŚĆ RUCHOWĄ„, Ćwiczenia mentalne, Zaawansowaną… suplementację™ oraz techniki relaksacyjne.

Nigdy nie znudzi mi się™ pisanie o nowych teoriach żywieniowych i optymalizacji zdrowia. Zapraszam do współpracy ekspertów z naukowych przyczółków, bo lubię otaczać‡ się™ ludźmi mądrzejszymi od siebie.

Jestem na ścieżce odkrywania i mierzenia granic potencjału własnego ciał‚a.

Na tym blogu dzielę się swoimi doświadczeniami.

Napisz do mnie: czesc@biohaker.pl