Maści przeciwbólowe, regeneracja przy kontuzjach różnorakich

Home Forums 💪 Fitness i trening Maści przeciwbólowe, regeneracja przy kontuzjach różnorakich

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #17725
  MrIncognito
  Participant

  Witam jak w temacie, potrzebowałbym jakąś listę maści przeciwbólowych, regenerujących. przy nadwyrężeniach stawów, zwichnięciach etc. Chciałbym przetestować produkty rosyjskie / ukraińskie. Znacie jakies warte polecenia ?

  #17819
  ozakalec
  Participant

  W moim przypadku przy opuchniętej kostce przydała się nalewka z żywokostu. Próbowałam też oleju z żywokostem, ale nie dawał aż takich efektów.

  #17939
  Avatar photofitzabiurkiem
  Participant

  Maści nie używam, więc nie polecę.

  Mogę natomiast polecić prosty protokół, jeśli masz dostęp lub już robisz regularne morsowanie. Od razu po nim robisz szybkie cardio (np. rowerek, orbitrek, pajacyki), a po nim dogrzewasz kontuzjowany staw poprzez mobilizację. Polecił mi to znajomy z kadry polski w podnoszeniu ciężarów. Testowałem ostatnio (akurat mam skręconą kostkę, na finiszu) – przyśpiesza regenerację.

  Znajomy fizjo poleca przede wszystkim nie unikać wykonywania pracy przy nadwyrężeniach – intuicyjnie może się wydawać, że powinniśmy przestać się ruszać i to przyśpieszy regenerację. Fakty świadczą jednak o tym, że jest wręcz odwrotnie. Dlatego kluczem jest mobilizacja.

  Oczywiście nie mówimy tu o skrajnych przypadkach, kiedy nie ma żadnego zakresu ruchu lub ból jest tak duży, że ewidentnie zdarzyło się coś poważniejszego niż zwichnięcie czy nadwyrężenie.

  #18036
  afterIjumped
  Participant

  Potwierdzam wpis poprzednika, mobilizacja to podstawa, nie przestawałam trenować (sporty rakietowe) pomimo skręceń kostek i mimo bólu w trakcie treningu i po, regeneracja szła bardzo szybko, w porównaniu z unieruchomieniem które kiedyś zalecano. Dodatkowo podstawa to profilaktyka – trening funkcjonalny indywidualny, odpowiedni do dyscypliny którą trenujesz.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
Dołącz do listy oczekujących Powiadomimy Cię, kiedy produkt będzie ponownie dostępny. Zostaw mejla.

No fields found, please go to settings & save/reset fields