Oświetlenie w domu

Home Forum 🏠 Zdrowy Dom Oświetlenie w domu

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #16989
  Bisovsky
  Uczestnik

  Cześć, fajnie że powstało takie forum i w końcu można porozmawiać na tematy optymalizacji zdrowia.
  Ostatnio miałem okazję testować oświetlenie od eyeshield i żarówkę cyrkadialna od Brain Market.
  Te pierwsze są fajne ale w zasadzie tylko wieczorem jak chcesz zrobić nastrój w domu. Wszystko jest dosłownie żółte, na dłuższą metę ciężko funkcjonować w takim świetle.
  Żarówki od Brain Market z możliwość ustawiania święcenia wg rytmu dobowego sprawdzają się świetnie. Problem jest z aplikacją bo ustawienia często się wieszają albo resetują.
  Jak wy podchodzicie do oświetlenia w domu? Macie sprawdzone rozwiązania? D

  #17027
  krzyk
  Uczestnik

  Hej ja jestem na etapie przemodelowania światła w swoim mieszkaniu, mam zamontowanych kilka żarówek od eyesheld jednak dla mnie słabo się sprawdzają, ponieważ przydają się one tylko na wieczór ,a światła w większości pomieszczeń używam w różnych porach dnia.
  Tych od brain market jeszcze nie testowałem, myślisz że da się to wszystko sensownie spiąć na całe mieszkanie?

  #17055
  ozakalec
  Uczestnik

  Hej, od paru miesięcy korzystam z żarówek zmieniających kolor po kliknięciu przycisku światła od BlockBlueLight (są trzy barwy) i jak dla mnie są świetne, bo możesz ich barwę zmienić offline, bez żadnych aplikacji. Na noc w sypialni mam czerwoną żarówkę od Eyeshield.

  #17062
  Bisovsky
  Uczestnik

  @krzyk mam dokładnie tak samo. One są fajne na wieczór. W ciągu dnia nie są dla nas odpowiednie. W sypialniach mam od nich czerwoną żarówkę i spisują się rewelacyjnie. Co do brain market to na razie mam jedną po WiFii. Myślę że w aplikacji można wszystko spiąć pomieszczenia, sceny itp. Problem jest taki że ona sterowana jest z aplikacji i po WiFi. Ja wieczorami wyłączam WiFI i staram się nie korzystać z telefonu. Przez co tracisz kontrole nad tą żarówką. A rytmy które tam ustawiam często się gubią i nie zostają zapamiętane. Może to kwestia ustawień. Zainteresowały mnie te żaróki od BockBlueLight… Które polecisz?

  #17074
  ozakalec
  Uczestnik

  @Bisovsky używam modelu BioLight – Full Spectrum Light. Kupowałam i te standardowe i te z mniejszym gwintem. I to rozwiązanie z pstrykaniem po prostu światłem jest proste, czasami zdarza się przeskoczyć na światło dzienne zamiast wieczorowe, ale szybko można to ogarnąć. Używam też latarki z czerwonym światłem, ale nadal czeka na sezon campingowo-namiotowy 🙂 Mają teraz w tym tygodniu promkę 25%, więc można próbować 🙂

  #17158
  Nervi
  Uczestnik

  Philips też ma jakieś rozwiązanie, ale na pewno bardzo drogie. Niemniej jednak wolałbym mieć 1 żarówkę, która mogę sterować. Najprawdopodobniej je kupię do nowego mieszkania.

  Jaka jest różnica pomiędzy żółtym światłem (bez niebieskiego spektrum?) a czerwonym oświetleniem?
  Skoro te bez spektrum niebieskiego światła polecane są na wieczór to jak tylko one są źródłem światła to nie nosić okularów?

  #17383
  rysiul
  Uczestnik

  Jak dla mnie żarówki z Brainmarket (E27, 11W, WiFi, APP, ściemnialna, kolory, ~70 zł) mają pewne wady – brak ustawienia koloru w trybie pracy rytmu dobowego (jest tylko temp. barwowa, czyli np. 2700K, więc nie można ustawić np. czerwonego) oraz konflikt zdarzeń jak budzenie z rozjaśnianiem z cyklem dobowym. Można oczywiście przełączyć w aplikacji na jakiś kolor rgb oraz bez włączonej funkcji cyrkadialnej ustawić wake up z powolnym rozjaśnianiem, co uważam za fajne funkcje. A może nie umiem tego ustawić, choć komunikat o konflikcie jest wyświetlany.

  Ciekaw jestem jak to wygląda w wymienionych Philipsach.

  Czy możecie polecić jakieś inne, w których nie będzie przynajmniej pierwszej wymienionej wady.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
Dołącz do listy oczekujących Powiadomimy Cię, kiedy produkt będzie ponownie dostępny. Zostaw mejla.

No fields found, please go to settings & save/reset fields