Polecane narzędzia

Home Forum 😌 Stres i emocje Polecane narzędzia

 • Autor
  Wpisy
 • #16472

  Sprawdzone metody i narzędzia, które mają na celu lepsze radzenie sobie ze stresem i emocjami

  #16595
  Avatar photofitzabiurkiem
  Uczestnik

  Ze swojej strony BARDZO polecam medytację i zimne prysznice. Trzeba wypróbować w jakich interwałach je wkomponować w życie.

  Próbowałem różne rzeczy, ale to co się sprawdza u mnie:
  15-30 minut porannej medytacji uspokaja gonitwę myśli po przebudzeniu. Sprawia, że nie wpadam w dzień jak wystrzelony z armaty, bez kontroli, tylko z opanowaniem. Nazywam to kalibracją.
  15-30 minut wieczornej medytacji pozwala nieco przetworzyć dzień. Łatwiej się zasypia, mając spokojną głowę.

  Obie sesje obniżają tętno, dzięki czemu nie jestem aż tak pobudzony.

  Zimny prysznic (lub cold plunge) biorę rano. To sprawia, że najgorszą rzecz mam już za sobą. Nic gorszego mnie już nie spotka. 😀

  Oprócz tego dorzucam funkcjonalnie, kiedy mam nagromadzony stres. Przykładowo w trakcie wyjątkowo ciężkiego dnia, kiedy czuję, że jestem przytłoczony i zblokowany – wskakuję na minutę lub dwie pod zimną wodę. Nastrój zmienia się MOMENTALNIE. Problemy dalej są te same, ale łapię dystans. I mogę je rozwiązać ze świeżą głową.

  #17026
  krzyk
  Uczestnik

  Ja polecam mocną saunę i może trochę z innej beczki książkę „dlaczego zebry nie mają wrzodów” piszą tam tyle o stresie i problemach które on powoduje że człowiek przy każdej sytuacji stresowej i nerwowej zaczyna się zastanawiać czy to jest warte zdrowia.

  #17076
  ozakalec
  Uczestnik

  U mnie sprawdziły się ćwiczenia oddechowe – tylko tutaj chwilę zajęło mi znalezienie tego, co faktycznie mi służyło. W moim przypadku Wim Hof okazał się za mocny, wspaniałe rezultaty dały ćwiczenia Butejki (ale tutaj też z pewnymi wyjątkami i modyfikacjami ćwiczeń pod moje możliwości), oddech konkretną dziurką nosową ( w zależności czy chcę się uspokoić czy skupić i działać), metoda tummo (mój szalony analityczny umysł w końcu się uspokoił)

 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
Dołącz do listy oczekujących Powiadomimy Cię, kiedy produkt będzie ponownie dostępny. Zostaw mejla.