Są takie newslettery, które otwiera się jak tylko wskoczą na skrzynkę. Postanowiłem zrobić listę najlepszych moim zdaniem newsletterów o optymalizacji zdrowia dostępnych na polskim rynku. Wszystkie przyczyniają się do poszerzania mojej wiedzy i wzrostu poziomu świadomości. Jestem wdzięczny twórcom za czas poświęcony na dzielenie się dobrymi treściami. Dlatego dzielę się moim Top3.

Topowa trójka newsletterów o zdrowiu

1. Kalejdoskop [darmowy]

Kalejdoskop tworzony jest co 2 tygodnie przez Sebastiana Chudziaka, trener personalnego, w trakcie robienia doktoratu. Tematyka zdrowia i efektywności osobistej. Składa się z 10 wybranych przez autora artykułów z sieci. Każdy proponowany link otoczony jest krótką syntezą treści, bardzo przydatną dla tych, którym wystarczy kilka zdań esencji danego zagadnienia. Doskonałym akompaniamentem dla Kalejdoskopu jest podcast Sebastiana, który moim zdaniem zasługuje na dużą większą bazę odbiorców. Proponuje pomóc autorowi w promocji. Spread some love, fam 🙂 Zapis jest tutaj.

2. Wyższy Level [darmowy + płatny]

Jeden z najnowszych newsletterów na polskim rynku, ale ma moją cała atencję. Formuła opiera się na notatkach z najciekawszych anglojęzycznych podcastów pojawiających się w sieci. Każdego tygodnia w skrzynce ląduje 7 notatek, z których dostęp bezpłatny mamy dla trzech pierwszych. Notatki przedstawione są w formie czytelnych bulletów. Idealny dla tych, którzy chcą być na bieżąco z najnowszą, tzw. wiedzą wyprzedzającą. A to przecież kwintesencja biohackingu. Zapis jest tutaj.

3. Tłuste Zdrowie [płatny]

Również jeden z nowszych newsletterów na polskim rynku. Tworzony przez znanego dietetyka i speca od ketozy Mateusza Ostręgę oraz biotechnologa molekularnego, autorkę pierwszej w Polsce naukowej książki o diecie ketogenicznej, Sabinę Sztubę. Co tydzień przegląd 3 najświeższych badań z obszaru biohackingu z naciskiem na ketozę. Badania opisane prostym, zrozumiałym językiem. Zapis jest tutaj.

Honorowe wzmianki

Poranny Dziennik dr Bartka Kulczyńskiego [darmowy]

Sztos. Zarówno codzienny newsletter jak i kanał na YouTube doktora. Newsletter to zawsze pojedynczy temat i zawsze 6 rano. Przeczytanie jednego dziennika zajmuje kilka minut, a jego format ułatwia przyswajanie treści. Napisany prostym i zrozumiałym językiem, poparty odnośnikami do rzetelnych badań.

Dr Kulczyński czyta badania i potrafi ocenić ich rzetelność, co jest wcale nie łatwą sztuką nawet dla człowieka akademii. Jedna z moich pierwszych czynności po odpaleniu telefonu (którego staram się nie odpalać przez 2 pierwsze godziny po pobudce). Zapis jest tutaj.

hackweek logo
Hackweek [darmowy]

Rzekomo jeden z najlepszych newsletterów w polskim internecie. Przynajmniej tak wynika z informacji zwrotnych od Was 🙂 Robię więc honorową wzmiankę w hołdzie zadowoleniu z owoców własnej pracy. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie dostają mojej copiątkowej prasówki biohackingowej prosto na mejla, zapis jest tutaj.

Jeśli znacie inne newslettery w temacie biohackingu i optymalizacji zdrowia, zostawcie namiary w komentarzu ▼

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Mam na imię...
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!