W tym miesiącu mam do polecenia 5 ciekawych produktów biohackingowych. Z nadesłanych przez producentów paczek, jak zwykle wybrałem tylko produkty o dobrych, czystych składach. Startujemy.

Standardowo na część produktów powinny działać zniżki. Pobuszujcie w zakładce $KODY. #współpraca.

Lauf. Natywne białko serwatkowe klasy premium

Po ostatnim wiralowym wywiadzie Mateusza Ostręgi z prof Grażyną Cichosz, postanowiłem zwiększyć podaż białka w diecie. Z moich wyliczeń wynikało jasno, że mam niedobór tego składnika na talerzu i powrót do uzupełniania go odżywką proteinową jest dobrym pomysłem. Tym razem testowałem nowość od BrainMarket, mieszankę białek premium. Lauf to natywne białko serwatkowe pochodzące z certyfikowanego mleka krów wypasanych na pastwiskach i karmionych trawą. Jest to najczystsza i najbardziej stabilna forma białka serwatkowego wytwarzana na zimno(do 10°C), bezpośrednio ze świeżego mleka (białko zatrzymuje immunoglobuliny, laktoferynę i enzymy + wysokie stężenie proanabolicznej leucyny). 50% natywnego koncentratu + w 50% natywnego izolatu. Jak zwykle w przypadku BrainMarket mamy tutaj sztos smak i konsystencję. Słodzone stewią.

Pyłek sosnowy w płynie

Pyłek sosnowy w formie płynnej to środek wykazujący równoważący wpływ na androgeny, takie jak testosteron i DHEA-S Dzieje się to dzięki wysokiej zawartości brasinosteroidów. To specyficzne dla roślin związki podobne do zwierzęcych hormonów steroidowych. Te naturalne hormony roślinne naśladują budowę i funkcję testosteronu, androstendionu, dehydroepiandrosteronu, androsteronu i epiandrosteronu. Badania wykazały, że brasinosteroidy mają związek ze zwiększeniem syntezy kwasu nukleinowego i białka. Odkryto również, że pyłek sosny może poprawić dysfunkcję osi podwzgórze–przysadka–jądra u starzejących się mężczyzn . Po podaniu pyłku sosny stężenie hormonów: luteinizującego, folikulotropowego i uwalniającego gonadotropinę w surowicy znacznie się zmniejszyło, natomiast poziom insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1) oraz testosteronu znacznie wzrosły.

Problem jaki mam z tym produktem, to brak informacji o % zawartości składnika aktywnego. Dla mnie deal breaker. Jednak od ponad tygodnia, zgodnie z zaleceniem producenta stosuje preparat pod język 1ml i na mojej skórze zaczęły pojawiać się wypryski oraz zauważyłem u siebie częstsze spontaniczne erekcje. Zobaczymy jak będzie dalej.

Good Sleep. Ciekawy blend asystujący zdrowy sen

Mieszanka standaryzowanych ekstraktów roślinnych o potwierdzonym pływie na układ nerwowy z CBD i CBN. Skład ciekawy jednak ze względu na zawartość GABY i melatoniny nie stosowałbym tego suplementu przez dłużej niż 2 tygodnie z kilkutygodniową przerwą (o czym wspomina też Huberman). Dodatkowo lawendę łączy się w kilku badaniach z negatywnym wpływem na produkcję testosteronu u mężczyzn, więc również miałbym to na uwadze i sięgał po preparat tylko doraźnie, w okresach większego stresu.

Testoboss. Herbaboliczne wsparcie testosteronu

Testoboss to blend 15 substancji czynnych i ziół, których wpływ na potencję, płodność, zdrowie narządów płciowych i hormonów został dowiedziony naukowo. Niestety nie wszystkie składniki znajdują się w dawce, która była stosowana w badaniach. np. dawka jednorazowa testoboss dostarcza 2mg boru. W najczęściej przytaczanym badaniu dawka przynosząca rezultaty była 5x większa, 10mg. Pozostałe składniki prezentują się bardzo ciekawie. Myślę, że dobrym sposobem na indywidualną weryfikację skuteczności byłoby oznaczenie poziomu testosteronu wolnego i całkowitego przed i po 90 dniach stosowania. Plus monitorowanie subiektywnych odczuć. O suplementacji na podniesienie testosteronu pisałem więcej tutaj.

Beauty Kollagen, Najsmaczniejszy kolagen rybi jaki piłem

Kolagen rybi uchodzi za najlepsza formę kolagenu dla zdrowia skóry. Ja stosuję go jako wsparcie dla regeneracji przy złamaniu żebra. Całą listę narzędzi i suplementów, które stosuję aby skrócić proces gojenia opisałem w tym poście na Instagramie. Kolagen rybi w dużej mierze składa się z kolagenu typu I, który występuje w największej ilości w skórze i stawach. Ten tutaj jest dodatkowo hydrolizowany co znacznie zwiększa jego biodostępność. Mieszankę wzbogacono ekstraktem z bambusa, który jest standaryzowany na 75% zawartość krzemu. Przy złamaniu zapotrzebowanie organizmu na krzem wzrasta nawet 50 krotnie. Także regeneruję żebro i jednocześnie dbam o zdrową, dobrej gęstości skórę.

2 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Mam na imię...
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!