Jakie suplementy wybrać? Gdzie znaleźć te o najlepszej przyswajalności? Czy ja w ogóle potrzebuję suplementów diety? Na te pytania szukałem odpowiedzi w ciągu ostatnich 10 lat. W serii 💊Jakie suplementy? opisuję to czego się dowiedziałem. Na początek polecam zapoznać się z zasadami BHP właściwej suplementacji. Suplementy diety to nie landrynki. Substancje te mogą zarówno wesprzeć naturalnie siły organizmu jak i wytrącić go z równowagi. Dlatego tak ważne jest podejście do tematu z głową.


Od większych mięśni, przez wzrost libido po obietnicę przedłużenia życia. Świat jest pełen marketingowych zapewnień, które nie maja umocowania w rzetelnych badaniach. W tej serii chciałem się podzielić suplementami, które testowałem i o których wiem, że są na pewno lub prawdopodobnie warte wydanych pieniędzy. Pamiętaj, że Twój organizm może mieć zupełnie inne potrzeby niż mój, dlatego ważna jest diagnostyka. Jeśli stosujesz leki lub masz problemy zdrowotne, należy porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem nowych suplementów.

STACK #9 Detox. Wspomaganie procesów oczyszczania organizmu

Żyjemy w świecie pełnym zanieczyszczeń. Glifosat, aluminium, metale ciężkie, pestycydy, herbicydy, fungicydy, pyły zawieszone, promieniowanie elektromagnetyczne, hałas… Aby procesy oczyszczania organizmu zachodziły wydajnie potrzebujemy przede wszystkim dobrej jakości wody. Ważna jest też najmniejsza możliwa ekspozycja na toksyny środowiskowe. Czy to jest jednak możliwe dla człowieka mieszkającego w centrum Warszawy, do której każdego dnia wjeżdża 400 tys. samochodów?

💡 Poniżej znajduje się lista suplementów wspierających procesy oczyszczania organizmu. Przed zastosowaniem jakichkolwiek preparatów warto określić stopień obciążenia metalami ciężkimi oraz zaburzenia transportu mineralnego. Można to zrobić wykonując analizę pierwiastkową włosa. Do tego warto oznaczyć np. poziom glifosatu w organizmie. Praktyka kliniczna moich i znajomych pokazuje, że prawdopodobnie nie ma dorosłego człowieka, którego obciążenia mieściłyby się się w tzw. normach. Wliczając w to mnie.

💡 Zanim zabierzecie się za jakiekolwiek detoksy polecam zapoznać się z tą strona internetową. Silne związki chelatujące takie jak np: kwasy ALA, należy stosować zgodnie z ich farmakokinetyką. Inaczej mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Przy znacznych obciążeniach pod okiem specjalisty stosuje się rozbudowane protokoły oczyszczania takie jak Protokół Cutlera.

Świadomość pochodzenia toksyn środowiskowych jest bardzo ważna. Podobnie ważne jest wsparcie organizmu w jego naturalnych procesach oczyszczania. Wybrałem 5 preparatów, co do których mam największe zaufanie. Oto jak wspieram swój organizm.

DETOX

 • Kwasy fulwowe
 • Zeolit
 • Chlorella
 • Chotozin C
 • Enterosgel

👋 Niektóre preparaty obejmuje kupon zniżkowy BIOHAKER. Sprawdźcie w koszykach. #współpraca. Jest to efekt afiliacji w moim ulubionym modelu win-win-win. Zniżka dla czytelników, prowizja dla polecającego, zarobek dla producenta. Wszyscy wygrywają 😊 Lecimy.

Detox. LISTA SPRAWDZONYCH SUPLEMENTÓW

Kwasy fulwowe

Bardzo ciekawa substancja pochodząca z rozkładu materii organicznej. Kwas fulwowy to w 100% naturalny, organiczny związek chemiczny występujący w próchnicy – wysoce odżywczej warstwie gleby. Jest potężnym antyoksydantem i usuwa toksyny i metale ciężkie z organów naszego organizmu szybko oraz skutecznie.

Z opowieści moich znajomych dietetyków klinicznych wiem, że kwasy fulwowe dobrze wspomagają także usuwanie z organizmu glifosatu (równie dobrze działa tutaj glicyna). Naprzemiennie stosuję acidofilne Mumio oraz kwasy fulwowe w kroplach Alcalina. Alcalina to nierozcieńczany wodą, 100% kwas fulwowy stanowiący naturalny kompleks ponad 70 minerałów, mikroelementów, elektrolitów oraz 20 kwasów organicznych. Stosuję kilka kropli na 200ml filtrowanej wody, bezpośrednio do generatora wodoru.

Zeolit

Zeolit jest w 100% naturalnym minerałem wulkanicznym, którego działanie w obszarze detoksykacji organizmu zostało potwierdzone klinicznie. Uchodzi za jedną z najsilniejszych substancji wiążących toksyny w układzie pokarmowym. Wykazuje skuteczność także w usuwaniu glifosatu z organizmu. Ważne, żeby był przebadany pod kątem metali ciężkich i mikrobiologicznie, oraz oferował właściwa wielkość cząsteczek po mikronizacji. Na polskim rynku znalazłem ten preparat. Dużo dobrego słyszałem także o tym zeolicie w kroplach. Ważne: stosuje się na godzinę przed zażyciem suplementów diety lub leku

Chlorella

Chlorella to alga zaliczana do tzw. superfoods. Powodem jest niezwykle wysoka gęstość odżywcza. Chlorella wykazuje przede wszystkim działanie oczyszczające i przeciwzapalne. Dlatego dla wielu chlorella = detox. Ludzki układ pokarmowy nie trawi ściany komórkowej tej algi, dlatego dopiero spożywanie chlorelli z rozerwaną ścianą komórkową niesie korzyści dla organizmu. Tylko wtedy zostają z niej uwolnione składniki odżywcze.

Chlorella ma zdolności wiązania i wydalania z organizmu związków toksycznych, takich jak alkohol, metale ciężkie i pestycydy. Swoją chlorellę w proszku kupuję w wersji Yaeyama od Kenay natomiast organiczną w tabletkach od BrainMarket. [kod: biohaker10 na wszystko].

Chitozin C

Niesamowity polski preparat, który zawiera w swoim składzie płynne biopolimery chitozanu ze skorupiaków morskich. Charakteryzują się unikalną zdolnością do bezpośredniego tworzenia błon polimerowych z zawiesiny, dobrą mieszalnością z innymi biopolimerami oraz wysoką wartością wskaźnika wtórnego pęcznienia. Pod wpływem enzymów trawiennych cześć oligomerów chitozanu jest wchłaniana do krwi, druga część nie trawiona przez enzymy wiąże wodę i działa w przewodzie pokarmowym jako absorbent. Usuwa wszelakie toksyny z organizmu oraz działa antywirusowo, antybakteryjnie i antygrzybiczo. Ale to tylko fragment jego zastosowań. Do poczytania i kupienia tutaj.

Enterosgel

Enterosgel to wyrób medyczny, który pomaga w przeprowadzeniu detoksykacji organizmu. Za usuwanie toksyn oraz patogenów zakumulowanych w przewodzie pokarmowym odpowiada substancja czynna preparatu – hydrożel kwasu metylokrzemowego umieszczony w wodzie oczyszczonej. Wykazuje właściwości sorpcyjne, dzięki czemu w trakcie przechodzenia przez nasz układ pokarmowy działa jak gąbka, pochłaniając różnego rodzaju substancje toksyczne z przewodu pokarmowego.

💡 Pro Tip 72h Bez Jedzenia. Jeden z najskuteczniejszych sposobów na głęboką odnowę organizmu na poziomie komórkowym. Post o długości 72 godzin uruchamia procesy autofagii, czyli samozjadania. Myśl o tym jak o niezwykle skutecznym mechaniźmie biologicznym, który oczyszcza organizm z patogenów, uszkodzonych białek, złogów i starych komórek. Autofagia pomaga komórkom w usuwaniu toksyn i nadmiaru niepotrzebnych składników chemicznych. Pomaga w regeneracji i recyklingu uszkodzonych organelli komórkowych, takich jak mitochondria. Jak przygotowuję się do 72 godzinnych postów? Piszę w tym artykule.

Pozostałe stacki :

STACK #1 Baza 💊 STACK #2 Testo Masa 💊 STACK #3 Głęboki Sen 💊 STACK #4 Mgła Mózgowa 💊 STACK #5 Spokój 💊 STACK #6 Odporność 💊 STACK #7 Apteczka 💊 STACK #8 Anti-aging 40+ 💊 STACK #9 Detox 💊 Stack #10 Jelita 💊 STACK #11 Mocne Serce

1 KOMENTARZ

 1. Czesc,
  dzieki, jak zwykle, za podzielenie sie informacjami!
  Jezeli chodzi o zelolit, jak juz pisales, musimy zweocic uwqge na jego jakosc pod katem metali ciezkich. W zeloicie, niezaleznie od jakosci i pochodznia, znajdziemy aluminium.
  Chcialabym wyprobowac detox zeolitem, ale ten aspekt daje mi do myslenia i mam nadal za malo wiedzy po przeczytaniu artykulow. Czy mozesz sie do tego odniesc? Dziekuje i pozdrawiam. Ilona

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Mam na imię...
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!